2015 m. birželio 13 d.

NARIŲ NAUJIENOS. SPA VILNIUS: Viena diena gali pakeisti visą jūsų gyvenimą!

Pasaulinė Sveikatingumo Diena / Global Wellness Day

Visi mes norime būti sveiki, puikiai atrodyti, gyventi geromis sąlygomis. Tai viso pasaulio žmonių bendra svajonė.

Tačiau tuo pat metu, kaip skelbia Pasaulio sveikatos organizacija, didžioji žmonijos dalis kenčia ne nuo virusinių lygų, bet būtent nuo psichologinio pobūdžio sukrėtimų, kas pasėkoje iššaukia depresiją, lėtinį nuovargį, nutukimo problemas ir t.t. 

Šias problemas sukelia nesilaikymas esminių sveiko gyvenimo būdo principų. Šių dviejų priešpriešų kovoje išryškėja svarbus klausimas: kodėl, norėdami būti sveiki, mes patys žengiame priešingu keliu?..

Siekiant atsakyti į šį klausimą ir padėti jį išspręsti, buvo paskelbta Pasaulinės Sveikatingumo Dienos (Global Wellness Day) iniciatyva, kuria norima skleisti sveikatingumo idėją pasaulyje, mokyti ir skatinti žmones gyventi sveikai.

Pasaulinę Sveikatingumo Dieną visuomenė kviečiama į diskusijas, seminarus, praktinius užsiėmimus, kur mokoma sveikos mitybos, judėjimo ir fizinės bei dvasinės gerovės pagrindų.

Svarbiausias tikslas – priminti žmonėms, kad galime gyventi geresnį gyvenimą, duoti jiems įkvepiančią pradžią, kuri parodytų, jog laimė slypi jų viduje ir kad jie patys gali susikurti sveikesnę, laimingesnę ateitį.

Net jei tai tik viena diena metuose, priversianti mus sustoti, susimąstyti, atsikratyti streso, blogų įpročių ir tuo pat rasti vidinę ramybę.

Pasaulinė sveikatingumo diena – visame pasaulyje

Prieš trejus metus pirmieji šio projekto renginiai sulaukė didelio pripažinimo visame pasaulyje, todėl šįmet daugelis sveikatingumo srities profesionalų iš įvairių pasaulio kampelių pareiškė norą tapti Sveikatingumo dienos dalimi ir pristatyti šią ypatingą dieną savo gimtosioms šalims.

Dar šių metų pradžioje buvo planuojama, kad prie Pasaulinės sveikatingumo dienos prisijungs 36 pasaulio valstybės. 

Ši iniciatyva per paskutinį pusmetį sulaukė ypatingo žiniasklaidos, sveikos gyvensenos principus puoselėjančių visuomeninių organizacijų ir verslo bendrovių dėmesio.

Tad birželio 13 d. ši diena buvo aktyviai švenčiama 55 pasaulio šalyse, tarp jų ir Lietuvoje – šiais metais renginiai, skirti paminėti Pasaulinę Sveikatingumo Dieną Lietuvoje, vyko visuose Lietuvos kurortuose.

Birželio 13 d. SPA VILNIUS organizavo renginius Druskininkuose ir Anykščiuose, pakvietė visus abiejų miestų gyventojus ir svečius kartu prisijungti prie šios gražios iniciatyvos.

Sveikatingumo Dienai skirti renginiai pasižymėjo originaliu, moderniu ir entuziastingu požiūriu į žmogaus sveikatą.

Mankštos nauda

Šeštadienio rytas prasidėjo nuo skirtingo pobūdžio mankštų, kurias dalyviai galėjo išsirinkti patys pagal savo įgūdžius, pageidavimus, ar net smalsumą.

SPA VILNIUS pievose dalyviai galėjo išbandyti jogą, mankštą su šiaurietiškomis lazdomis, aktyviąją tabatą, pilatesą, karate, mankštą su kamuoliais. Pastaroji labiausiai sudomino tėvelius su vaikais, kurie taip pat aktyviai kartojo trenerio atliekamus pratimus.

Po mankštos ne vienas pripažino, kad dėl geresnės savijautos stengtis tikrai verta.

Sveikuoliški kokteiliai

Iš karto po aktyvios treniruotės dalyviai buvo pakviesti atsigaivinti sveikuoliškais šviežių daržovių, vaisių ir mineralinio vandens kokteiliais.

SPA VILNIUS virtuvės šefai Marytė Kavaliauskienė (Druskininkai) ir Matas Žiliukas (Anykščiai) pristatė kelių rūšių kokteilių receptus, atsakinėjo į dalyvių klausimus, pavyzdžiui, kokie kokteiliai rekomenduojami troškuliui numalšinti, kurie labiausiai maistingi, kaip parinkti ingredientus, kad jie tarpusavyje derėtų.

Novatoriškos paskaitos

Po pietų Pasaulinės sveikatingumo dienos dalyvių laukė nemažai novatoriškų paskaitų.

SPA VILNIUS Anykščiai vykusioje žolininkės Irenos Adomonienės paskaitoje buvo pasakojama apie įvairiausias žmogaus organizmui naudingas vaistines žoleles, jų naudą, auginimo, rinkimo ir džiovinimo taisykles, naudojimo subtilumus.

Paskaitos  metu buvo surengtas net 12 skirtingų augalų atpažinimo konkursas juos uostant ir liečiant.

Pasitaikė augalų, kuriuos dalyviai matė pirmą kartą gyvenime. Daugiausiai intrigų sukėlė katžolės ir katpėdėlės vaistažolės, kurias dalyviai palaikė melisa ir šlamučiu. Geriausiai sekėsi pažinti šalaviją, šalpusnį ir raudonėlį.

Valdome stresą!

Paskanavę žolelių arbatos, anykštėnai nuskubėjo į streso ir sveikatingumo konsultanto Luko Mackevičiaus organizuotą paskaitą apie streso valdymą „StressOff“.

Dalyviai turėjo galimybę įsivertinti savo asmeninio streso lygį, o taip liko sužavėti eksperto pateiktu inovatyviu požiūriu kaip „įdarbinti“ stresą ir gauti iš šios būsenos naudos.

Savimasažo ir aliejaus paslaptys

Tuo pat metu SPA VILNIUS Druskininkai masažo meistrė Liucija Peciukevičienė atskleidė savimasažo paslaptis. Viena iš jų: trys „pirmos pagalbos“ taškai - duobutė po nosimi, mažųjų pirštų bei nykščių galiukai - intensyvūs spaudimai šiose taškuose atgaivina nusilpusį organizmą.

Vėliau alyvuogių aliejaus mokyklos įkūrėja, sertifikuota alyvuogių aliejaus ekspertė, Liana Davletšina pasidalino savo žiniomis apie tyro alyvuogių aliejaus naudą žmogaus organizmui.

Paskaitos metu vyko skirtingų alyvuogių aliejaus rūšių degustacija, dalyviai patys galėjo diskutuoti apie savo pojūčius ir skonius, išmoko atskirti aukštos kokybės produktą nuo nekokybiško.

Vaikų įsitraukimas - itin svarbus

Ypač džiugu, kad šią dieną sveikam gyvenimo būdui „TAIP“ pasakė ir vaikai, kurie ne tik aktyviai dalyvavo rytinėje mankštoje, rungtyniavo estafetėse, bet ir su entuziazmu ir susidomėjimu „mokėsi“ „Sveikos gyvensenos mokyklėlėje“, kurioje susipažino su ergonomikos, sveikos mitybos pagrindais.

Pasaulinę sveikatingumo dieną organizatoriai ir dalyviai įamžino bendruoju sveikuolių flashmob‘u – tai buvo muzikos lydimas įrodymas, kad mums svarbi mūsų sveikata, ir kad sveikai gyventi ne tik nėra sudėtinga, bet yra smagu ir įdomu.

Dėkojame už pagalbą!

SPA VILNIUS nuoširdžiai dėkoja visiems aktyviai prisidėjusiems prie renginių Druskininkuose ir Anykščiuose organizavimo ir viešinimo.

Ypatinga padėka skiriama Kauno kolegijos Reabilitacijos katedros bei Panevėžio kolegijos Biomedicinos mokslų katedros kineziterapijos specialybės studentams ir jų dėstytojams, kurie pasidalino savo žinioms, patirtimi bei entuziazmu.

Nepamirškime, kad viskas priklauso tik nuo mūsų pačių.

Iki susitikimo kitų metų birželio antrąjį šeštadienį – 2016 m. Pasaulinę sveikatingumo dieną!

 

Parengė: Ana Krivenokienė,
SPA VILNIUS generalinio direktoriaus pavaduotoja kokybei

Narystės forma

Atsakingos veiklos ataskaitos

D. U. K.

Kontaktai / Contacts