2015 m. gruodžio 10 d.

LAVA „Labo ryto“ laidoje, Tarptautinę Antikorupcijos dieną

Gruodžio 9-tąją, minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, LAVA dalyvavo nacionalinės televizijos „Labo ryto" laidoje.

Laidoje dalyvavo Specialiųjų tyrimų tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas  Ruslanas Golubovas, asociaciją LAVA atstovavo Renata Gaudinskaitė, dalyvaujanti darbo grupėje, kurią inicijavo Specialiųjų tyrimų tarnyba, siekdama sukurti Antikorupcinės aplinkos privačiame sektoriuje vadovą.

(Plačiau apie Vadovą  ankstesnėje žinioje:  Bus kuriamas antikorupcinės aplinkos privačiame sektoriuje vadovas)

Laidos metu R. Golubovas pristatė šiai dienai skirtus STT renginius ir iniciatyvas, visuomenės požiūrį ir pokyčius, R. Gaudinskaitė kalbėjo apie verslo pasirengimo diegti antikorupcijos politiką į organizacijų kultūrą svarbą ir tai, kad kovoje su korupcija svarbu bendros pajėgos  verslo, visuomenės ir valstybės institucijų.

Laidos įrašas (57 min.): http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/89530/labas_rytas_lietuva_i_dalis


Specialistai atkreipia dėmesį, jog labai svarbu, kad verslo organizacijos rūpintųsi antikorupcine aplinka, kurtų ir diegtų skaidrumą didinančias programas ar priemones rizikingiausioms sritims nustatyti, turėtų Etikos ir elgesio kodeksus, sudarytų galimybę saugiai pranešti apie korupciją ir užtikrintų pranešusiųjų apsaugą.

o   Remiantis „Lietuvos korupcijos žemėlapio" 2014 m. duomenimis, mažėja verslininkų turėjusių korupcinę patirtį. Per 2014 metus kyšius yra mokėję 6 % sociologiniame tyrime dalyvavusių verslininkų. Tai yra geriausias rezultatas nuo 2001 m. (tuomet tokių verslininkų buvo net 26%).    

o   Remiantis tuo pačiu tyrimu, pastebima tendencija, kad auga verslo neigiamas požiūris į korupciją, be to, mažėja įmonių vadovų, kurie mano, kad norint sutvarkyti reikalus, tenka „primokėti“ (taip manančių buvo 13 procentinių punktų mažiau nei 2011 m.). (STT informacija, tyrimas „Lietuvos korupcijos žemėlapis“).

LAVA informacija, foto: LRT portalas www.lrt.lt

 

Narystės forma

Atsakingos veiklos ataskaitos

D. U. K.

Kontaktai / Contacts