2016 m. gegužės 02 d.

Kviečia kasmetinė pilietinė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui"

Kaip ir kasmet „Baltoji banga“ kviečia prisijungti prie kasmetinės pilietinės akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui", kuria norima atkreipti piliečių dėmesį į šešėlinės ekonomikos mastą ir žalą valstybei bei kiekvienam jos gyventojui.

Taip pat siekiama šviesti visuomenę, kad kiekvieno iš mūsų sąžiningas ir skaidrus elgesys prisideda prie saugios ir užtikrintos ateities kūrimo visiems valstybės gyventojams.

Nors šešėlinės ekonomikos mastas šalyje po truputį traukiasi, tyrimų duomenimis, 2015 m. šešėlis sudarė 25,8% Lietuvos BVP (F. Schneider, 2015). Šiuos pinigus valstybė būtų galėjusi investuoti į viešųjų paslaugų ir infrastruktūros gerinimą bei kitas programas saugiai visuomenės ateičiai kurti.

Akcijos savaitę, gegužės 23-29 dienomis,  kartu su skaidrios ir veiksmingos valstybės idėją remiančiais valstybės tarnautojais, visuomenės veikėjais, verslininkais, nevyriausybinių organizacijų vadovais Lietuvos miestuose ir miesteliuose skleisime žinią, kad kiekvienas galime rinktis skaidrų kelią ir prisidėti prie mūsų gerovės kūrimo.

Kviečiame prisijungti prie tradicinio pagrindinio akcijos veiksmo:

·        Gegužės 25 d. nuo 8.00 ir 12.30 val., didžiuosiuose Lietuvos miestuose organizacijų vadovai ir atstovai kviečiami išeiti į gatves ir miestų aikštes susitikti su gyventojais trumpam pokalbiui, kaip kiekvienas pilietis gali prisidėti prie šešėlinės ekonomikos mažinimo. Gyventojams taip pat bus įteikiamas atvirlaiškis su paruošta edukacine medžiaga, ką kiekvienas pilietis gali daryti norėdamas mažinti šešėlinę ekonomiką Lietuvoje.  Mažesni miestai ir miesteliai kviečiami pasirinkti dieną ir laiką, kai į gatves išeina daugiausiai gyventojų.

 Kiti numatyti veiksmai akcijos savaitę:

·        Gegužės 23 d. centrinėje Vilniaus miesto aikštėje įrengiama instaliacija – šešėlio labirintas.

·        Lietuvos Respublikos Vyriausybėje surengiama paroda, kurioje eksponuojami unikalūs muitininkų ar kitų pareigūnų konfiskuoti daiktai, nelegaliai įsigytos ar platinamos prekės.

·        Lietuvos Respublikos Vyriausybėje rengiama konferencija „Šešėlinė ekonomika. Pokyčiai per 10-metį“.

·        Šalies mokyklų ekonomikos mokytojai kviečiami surengti pamoką apie šešėlinę ekonomiką ir aptarti šią temą su mokiniais. Mokytojams paruošiamas pagalbinis informacinis edukacinės medžiagos paketas.

·        Kitos miestų ir miestelių bendruomenių iniciatyvos, kurias registruoja akcijos dalyviai.

Kviečiame prisijungti prie akcijos, susitikti su savo miesto gyventojais ir pasakyti,  kad mūsų šalyje nėra vietos šešėliui ir kiekvienas galime rinktis skaidrų kelią!

Svarbu, kad prie akcijos prisijungtų organizacijos vadovai, kurie visuomet yra sektinas pavyzdys kitiems darbuotojams, partneriams ir visuomenei.

Prie akcijos įgyvendinimo jau aktyviai prisideda: LR Prezidentūra, LR Vyriausybė, LR Valstybinė mokesčių inspekcija, SODRA, Junior Achievement, miestų ir rajonų savivaldybės, kitos verslo bei nevyriausybinės organizacijos. Sąrašas nebaigtinis, kviečiame prisijungti ir Jus!

Akciją įgyvendina skaidraus verslo iniciatyva „Baltoji banga“ ir asociacija „Investors‘ forum“. 


Apie ketinimą dalyvauti akcijoje prašome pranešti užpildant registracijos formą
Detali informacija bus atsiųsta visiems užsiregistravusiems dalyviams. Atvirlaiškiai bus pristatyti į Jūsų miestą bendradarbiaujant su akcijos partneriais.  Kilus klausimams kreipkitės: tel. 8 5 2755258, mob. 8 601 03592, el. p. ieva@baltojibanga.lt

Narystės forma

Atsakingos veiklos ataskaitos

D. U. K.

Kontaktai / Contacts