2016 m. gegužės 29 d.

NARIŲ NAUJIENOS: „Verslas atsakingai” konkursą laimėjo UAB „Antalis”

Trečius metus iš eilės konkurse dalyvaujanti įmonė „Antalis” gali didžiuoti ne tik ilgamete patirtimi vykdant socialinės atsakomybės veiklas, bet ir darbuotojais, kurie nestokoja originalių idėjų, nuoširdžiai ir aktyviai daro gerus darbus.

Konkurso nugalėtojas buvo renkamas ne tik vertinant įmonių pateiktus raštiškus atsakymus apie socialinės atsakomybės veiklas, bet ir lankantis įmonėse, bendraujant gyvai ir užduodant komisijos narių klausimus. 

Komisija, kurios nariais yra atsakingo verslo, aplinkosaugos specialistai, nugalėjusių įmonių atstovai, visuomenės veikėjai, gegužės mėnesį lankėsi įmonėse Vilniuje, Kaune ir Druskininkuose.

Apie dalyvius ir jų stiprybes

Konkurso nugalėtoju išrinkta UAB „Antalis” (Vilnius) užsiima prekyba vaizdinėmis reklamos medžiagomis, pakavimo ir švaros prekėmis, didmenine prekyba popieriumi.

Įmonė kiekvienais metais vykdo “Klimato kompensavimo projektą”. Klientai pirkdami popierių gali įsigyti EKO kreditus ir taip prisidėti prie medžių sodinimo projekto ir kompensuoti popieriaus gamybos ir transportavimo metu išskirtą anglies dioksidą.

Visos kreditų lėšos skiriamos „Plan Vivo“ sertifikuotam medžių sodinimo projektui Malavyje, Afrikoje. UAB „Antalis“ nuolat tobulina tiekimo grandinę, teikia informaciją apie produktų kokybę ir gamybos grandinę (CoC), kuri atskleidžia popieriaus produktų gamybos ciklą nuo miško iki pirkėjo. 

“Antalis” įkūrė “Svajoklių komitetą”, kuriame svajoja įvairių įmonės skyrių darbuotojai. “Svajoklių komitetas” ne tik siūlo idėjas, kaip prisidėti prie darbuotojų gerovės kūrimo, bet ir organizuoja renginius, inicijuoja naujus projektus.

Įmonė taip pat organizuoja ir pareigų pasikeitimo dieną, kurios metu darbuotojai kelioms valandoms keičiasi pareigomis – vairuotojas sužino, ką veikią įmonės direktorius, o buhalterė - ką veikia biuro administratorė. Keitimosi pareigomis diena padeda ne tik geriau pažinti kolegas, bet ir stiprina komandą, padeda greičiau spręsti iškilusias problemas.

Dar viena LAVA narė UAB “Ekonominės konsultacijos ir tyrimai” kaip vieną iš daugiausiai darbuotojų palaikymo sulaukusį projektų įvardijo nenaudojamų daiktų aukcioną. Nenaudojamų daiktų aukcionas buvo organizuojamas taip pat, kaip ir tikrasis aukcionas – su aukciono plaktuku, kainų kėlimu ir emocijomis.

Darbuotojai į aukcijoną atnešė nereikalingus daiktus, pavyzdžiui, kamuolį, sportinius marškinėlius su žvaigždės autografu, knygas. Pasak aukciono organizatorių, kas vienam darbuotojui buvo nereikalingas daiktas, kitam tapo širdį džiuginančiu atradimu. Aukcione surinktos lėšos buvo skirtos sunkiai besiverčiančiai šeimai. Darbuotojai išlipdė šeimos svajonę – įsigyti akvariumą, kuris kiekvieną dieną džiugina neįgalų vaiką – bei nusipirkti buities darbus lengvinančius daiktus.

Ne dydis lemia

Pasak konkurso organizatorių svarbu paminėti konkurso dalyvius, kurie ypač pasižymėjo tam tikrose srityse.

Brandžiu požiūriu į socialinės atsakomybės veiklas išsiskyrė nekilnojamojo turto vystymo įmonė UAB „Nuova” (Kaunas). 

Nors įmonėje tik dešimt žmonių, tačiau gerų darbų daro daug: remia ir prisideda organizuojant įvairius kultūros renginius Kaune, padeda gabiems vaikams siekti mokslų, aktyviai prisideda sprendžiant vaikų globos namų reformos klausimus, kuria inovatyvius nekilnojamojo turto projektus su žaliųjų erdvių akcentavimu.

Konkurso „Verslas atsakingai” prizas – vertikalusis sodas paletėje. Vertikaliame sode augantys augalai kuria unikalią erdvę darbovietėje, kuria malonu ne tik grožėtis, bei ir rūpintis bei, kartu su kolegomis, džiaugtis sodelio vaisiais (pomidoriukais ar žemuogėmis).

Pagal „Verslas atsakingai“ pranešimą: http://verslasatsakingai.lt/konkurso-verslas-atsakingai-2016-nugaletojas/

 „Antalis” foto: 

 

 

 

Narystės forma

Atsakingos veiklos ataskaitos

D. U. K.

Kontaktai / Contacts