2016 m. lapkričio 23 d.

Jau rytoj Lietuvoje – didžiausias tarptautinis atsakingo verslo renginys

Lapkričio 24 dieną vyks didžiausia Lietuvoje tarptautinė atsakingo verslo konferencija „Atsakomybės vertė verslui, visuomenei, valstybei“. Į šiemet Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamą renginį užsiregistravo per 170 dalyvių iš Lietuvos ir kitų šalių.

Pagrindinis renginio pranešėjas – Alanas Atkisonas (Alan AtKisson), ekspertas, Jungtinių Tautų, Europos Komisijos, vyriausybių nepriklausomas konsultantas darnaus vystymosi ir tvarumo klausimais.

„Atsakingam verslui – kasmet vis daugiau dėmesio, tai džiugina. Pasaulyje vykstantys pokyčiai įpareigoja  keistis visus, verslas yra esminė darnaus vystymosi prielaida, be jo aktyvaus įtraukimo sėkminga ateitis tiesiog negalima“, – sako Audronė Alijošiutė, Lietuvos atsakingo verslo asociacijos LAVA direktorė.

Pasak A. Alijošiutės, dilemą, ar verslo atsakomybė turi būti savanoriška, ar privaloma, Europa išsprendė reguliavimo keliu: turime direktyvą, kuri įsigalioja šį gruodį. „Klausimas – kiek drąsūs mes esame ją perkelti ir reguliuoti verslą, paskatinti jį būti labiau atsakingu? Kai kurios šalys yra nusiteikusios ryžtingai: pvz., Švedijos kongresas nutarė, kad vietoj privalomų 100-to įmonių, direktyvą taikys 1600. Kodėl? Nes neabejoja, kad tvarumas padidina konkurencingumą ir yra išskirtinis, vertę kuriantis šalies įmonių bruožas. Daugybė organizacijų ir Lietuvoje rengia darnaus vystymosi ataskaitas. Lietuvoje šios direktyvos perkėlimas įpareigos vos keliasdešimt įmonių raportuoti apie savo veiklos poveikį aplinkai, visuomenei, darbuotojams. Ar tai nėra žingsnis atgal?“ – klausia LAVA vadovė.

„Verslo atsakomybė stiprina Šiaurės šalių ir Lietuvos vertybinius ryšius. Šiaurės šalyse atsakingo verslo tradicijos – ilgametės, nepaisant to, kad čia taip pat susiduriama su iššūkiais. Socialinių, aplinkosaugos ir etinių iššūkių įtraukimas į verslo strategijas yra tapusi visuotine norma. Mūsų tikslas – padėti didinti pasitikėjimą Lietuvos verslu remiantis šiaurietiška patirtimi, auginti jo konkurencingumą per nefinansinę vertę“, – sakė Šiaurės ministrų tarybos biuro direktorius Bo Harald Tillberg. 

Kitų šalių pavyzdžiai ragina dar labiau pasitempti: pagrindinis renginio pranešėjas A. Atkisonas (kuris renginyje kalbės apie tvarumą, kaip verslo strateginį pranašumą ir nagrinės mūsų šalies situaciją), į Lietuvą atvyksta tiesiai iš apvalaus stalo diskusijų Vokietijos vyriausybėje, kur svarstyti darnaus vystymosi tikslų (angl. Sustainable Development Goals) įgyvendinimo klausimai šalyje. Dėl šių tikslų pasaulio šalys sutarė Paryžiuje praėjusių metų rugsėjį, o šiemet balandį Prezidentė Dalia Grybauskaitė, drauge su 165 kitų šalių lyderiais, vyko pasirašyti Niujorke. Tad Vokietija imasi ryžtingų žingsnių tiklsų įgyvendinimo link.

Plačiau apie tai, kokia vertė verslui būti atsakingu ir kodėl be pokyčių veikti rinkoje taps vis sudėtingiau ar net neįmanoma – atsakingo verslo konferencijoje lapkričio 24 d., kurią organizuoja LAVA, dalyvaujant „Nordic CSR“ grupei – Danijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos prekybos rūmams ir Šiaurės ministrų tarybos biurui Lietuvoje.

Apie LAVA

Nacionalinė, nepriklausoma Lietuvos atsakingo verslo asociacija LAVA jungia įmones ir organizacijas, kurios remiasi etiškos veiklos principais, gerbia darbuotojų žmogaus ir darbo teises, tausoja aplinką, netoleruoja korupcijos, siekia pilietinės visuomenės kūrimo. Asociacijos misija – skatinti atsakingos veiklos plėtrą, kaip darnaus vystymosi Lietuvoje sąlygą. Nacionalinis atsakingo verslo įmonių tinklas (NAVĮT) Lietuvoje veikė nuo 2005 m., nuo 2013 m. tai – Lietuvos  atsakingo verslo asociacija LAVA. Asociacija atstovauja Lietuvai Jungtinių Tautų „Pasaulinio susitarimo“ (angl. United Nations Global Compact) iniciatyvoje, yra „CSR Europe“ (Europos atsakingo verslo asociacija, jungianti apie 10 000 narių Europoje, EK patarėjas verslo atsakomybės klausimais), bendradarbiauja su LR Vyriausybės kanceliarijos Pažangos tarybos sekretoriatu, Skandinavijos pramonės ir prekybos rūmais, atsakingo verslo asociacijomis Baltijos ir Skandinavijos šalyse. Asociacija skatina atsakingos veikos principų plėtrą, formuoja jų kriterijus bei vertės suvokimą visuomenėje ir versle, teikia siūlymus valstybės institucijoms dėl atsakingos veiklos kriterijų, vertinimo, strategijų, programų bei įstatymų, dalinasi patirtimi, padeda diegti atsakingos veiklos principus, teikia metodinę medžiagą, bendradarbiauja su atsakingos veiklos tikslus keliančiomis organizacijomis, analizuoja ir viešina gerosios praktikos pavyzdžius. www.asociacijalava.lt

Apie Alaną Atkisoną (Alan AtKisson)

Alan AtKisson – darnaus vystymosi klausimų ekspertas, daugiau nei dvidešimt aštuonerius metus  dirbantis su valstybėmis, organizacijomis, įmonėmis, kurios siekia įgyvendinti darnaus vystymosi principus.  „AtKisson Group“ įkūrėjas ir vadovas, vienas iš organizacijos „Center for Sustainability Transformation“ įsteigėjų. Jo sukurtos metodikos VISIS, „Darnumo kompasas“, „Piramidė“ padeda suprasti ir suplanuoti įgyvendinimą idėjų ir uždavinių, kurie iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti neįmanomi.  Alano praktiniuose  mokymuose apie sisteminį mąstymą, suinteresuotųjų įtraukimą, darnumo principų taikymą dalyvavo tūkstančiai žmonių. Alanas rašo knygas, straipsnius, kurie padeda geriau suvokti, kaip  šiandien siekti  darnos, kaip valdyti kompleksinius sistemų pokyčius.  2013 m. tarptautinė darnaus vystymosi profesionalų bendruomenė  Alan AtKisson pripažino vienu geriausių darnaus vystymosi specialistų pasaulyje.

LAVA inf.

Narystės forma

Atsakingos veiklos ataskaitos

D. U. K.

Kontaktai / Contacts