ASOCIJUOTI LAVA NARIAI
Litmus LT

„Litmus LT” - tai švaros, higienos ir maisto saugos technologijų įmonė, kurianti naujos kartos higienos koncepciją. „Litmus LT” gali pasiūlyti naujausių technologijų ir produktų, kurie gali padėti efektyviai išspręsti įvairiausias kylančias švaros ir higienos problemas maisto pramonės įmonėse, prekybos centruose, restoranuose, viešbučiuose, sandėliuose, biuruose ar kituose dideliuose pastatuose. Litmus LT orientuojasi į tvarius šiandienos ir rytojaus sprendimus, kurie tausoja aplinką. Išskirtinis dėmesys skiriamas inovacijoms ir pažangioms technologijoms, o svarbiausias prioritetas - draugiškumas aplinkai.

Green Genius

Green Genius – atsinaujinančios energetikos įmonė, vystanti saulės, biodujų, vėjo ir vandenilio energijos jėgainių projektus. Šiuo metu bendrovė vykdo projektus 8 Europos šalyse. Planuojama, kad Green Genius įgyvendintų elektros gamybos iš atsinaujinančių energijos šaltinių projektų bendra galia iki 2025 m. pasieks 1,5 GW. Bendrovė turi sukaupusi daugiau nei 10 metų patirties energijos gavybos iš atsinaujinančių šaltinių rinkoje. Kasmet Green Genius įgyvendinti projektai pagamina maždaug 399 GWh žaliosios energijos ir tai leidžia išvengti daugiau negu 335 tūkst. tonų CO2 emisijų. Tokį kiekį CO2 per metus absorbuotų per 16 mln. Medžių. Green Genius priklauso tarptautinei įmonių grupei Modus Group, veikiančiai 12-oje Europos šalių.

IDAVANG

UAB IDAVANG – pirmaujanti kiaulių augintoja Šiaurės Rytų Europoje. Nuo pat įkūrimo 1999 m., įmonė laikosi principo, kad sėkmė galima tik vystant socialiai atsakingą verslą. Todėl įmonė savo veiklą grindžia pagarba, pasitikėjimu, skaidrumu, rūpinasi aplinka ir darbuotojais, kuriuos įvardija kaip savo sėkmės pagrindą. UAB IDAVANG didelį dėmesį skiria aplinkosaugai, nuolatos diegia papildomas inovatyvias priemones, kad atitikti aukščiausius aplinkosaugos standartus.

Kietaviškių gausa

UAB „Kietaviškių gausa“ – didžiausias šiltnamių kompleksas Baltijos šalyse, auginantis lietuviškus agurkus, pomidorus ir salotas vazonėliuose. 2017 m. modernizavę šiltnamius ir įvedę juose šviesos kultūrą – agurkus ir salotas augina ir savo vartotojams pasiūlyti gali ištisus metus, nepriklausomai nuo sezono. Lietuvos gyventojai gali džiaugtis visada šviežiais ir maistingais produktais, nes ,,Kietaviškių“ daržovių kelias nuo šiltnamio iki vartotojo stalo – itin trumpas. Pagrindinės vertybės: pozityvumas, racionalumas, patriotiškumas, inovatyvumas bei pagarba žmogui ir gamtai.

Kvapų namai

Kvapų namai – Lietuviškas gamintojas nuo 2007 m., didžiausia specializuota aromaterapinių produktų ir natūralios kosmetikos laboratorija Lietuvoje. Kosmetikoje nenaudojami konservantai, palmių aliejus ir jo derivatai, sintetinės ir gyvūninės kilmės medžiagos, išskyrus bičių vaškas. Eterinių aliejų ir kitų ekstraktų kokybė tikrinama dujų chromatografijos ir masių spektometrijos metodu (GCMS sistema). Kokybę ir produktų efektyvumą laiduoja ilgamečiai kvalifikuoti aromaterapijos, farmacijos, chemijos, kosmetologijos, parfumerijos specialistai. Kosmetikos gamyboje naudojami lietuviški - vaistiniai augalai, pirmenybę teikiant laukinių, ekologiškai ir tvariai augintų augalų žaliavoms. Didžioji dalis naudojamų eterinių aliejų – iš nedidelių ūkių ir kooperatyvų, kurių šeimininkai yra tikri savo amato meistrai.

DOJUS agro

UAB „DOJUS agro“ –  tai privataus lietuviško kapitalo kompanija, siūlanti inovatyvius, tvarius ir efektyvius sprendimus žemės ūkio, miškų bei komunaliniam sektoriams. Įmonė sukaupusi kelių dešimtmečių patirtį ir toliau siekia būti regiono lyderiu, kuriančiu didžiausią pridėtinę vertę savo klientams. Pagrindinės veiklos - žemės ūkio, miškų, komunalinės technikos, atsarginių dalių prekyba ir techninis aptarnavimas. Stipriai vystomos sritys – naudotos technikos pardavimai, technikos nuoma bei dirvožemio tyrimų paslauga. Itin didelis dėmesys skiriamas tiksliosios žemdirbystės krypčiai, kurią vystant nuolat diegiamos naujausios technologijos, siūlomi inovatyvūs sprendimai  klientams, kad jie galėtų dirbti našiau, tvariau ir tuo pačiu ne tik taupyti savo kaštus, bet ir prisidėti prie aplinkos tausojimo.

Refurbas

Refurbas savo veikloje remiasi Europos Sąjungos teisės aktuose įtvirtintomis aplinkos tausojimo nuostatomis – sumažink, panaudok dar kartą, perdirbk ( angl. reduse,reuse, recycle). Įmonė superka panaudotą elektroninę įrangą, ją  atnaujina pagal gamintojų reikalavimus ir vėl parduoda naudotą bei atnaujintą įrangą. Įmonė veikia nuo 2010 m. Turi gausų pastovių klientų ratą, kuris siekia daugiau nei 1000 klientų iš visos Europos bei Afrikos. Daugiau nei pusė visos produkcijos yra parduodama ne Lietuvoje. Refurbas – tai auganti įmonė, taikanti savo veikloje tvarumo principus.

Aplinkos apsaugos institutas

VšĮ Aplinkos apsaugos institutas – tai žinių ir kompetencijų centras, kuriame dirba skirtingų sričių ekspertų komanda, padedančių verslui efektyviai spręsti tvarumo iššūkius. Aplinkos apsaugos institutas gali parengti verslo tvarumo strategijas, ataskaitas ar pasiūlyti konkrečias priemones, padėsiančias verslui tapti tvaresniu.

Mo muziejus

„Vidinio pasaulio klimatas tiek pat svarbus - ši frazė atskleidžia MO muziejaus tvarumo filosofiją. Kalbėdami apie tvarumą mes pirmiausia matome žmogų ir jo emocinę gerovę. Muziejus yra vieta, kurioje galime geriau suvokti save ir mus supantį pasaulį, atitrūkti nuo kasdienės rutinos, nurimti, stiprinti socialinius ryšius. Tvarus pasaulis neįmanomas be darnios asmenybės" - sako Mo muziejaus Tvarumo vadovė Birutė Zimnicka.

Tvarumas įrašytas į MO muziejaus DNR. Kuriant muziejų, stipriai galvota apie ekologiją, mat MO muziejus užima mažiau nei pusę teritorijos, o likęs plotas yra skirtas žaliosioms erdvėms ir MO skulptūrų sodui, muziejaus pastatas itin kompaktiškas, su daugiafunkcinėmis erdvėmis. Tačiau muziejus – tai ne tik pastatas. Muziejus yra vieta, kurioje galime geriau suvokti save ir mus supantį pasaulį. Todėl kalbėdami apie tvarumą mes pirmiausia matome žmogų – tvarią asmenybę tvariame pasaulyje.

Trukmė

UAB „Trukmė“ – lietuviško kapitalo įmonė, kuri veiklą vysto nuo 1994m. Tai  viena didžiausių įmonių Lietuvoje, vykdančių didmeninę ir mažmeninę prekybą medžiagomis, skirtomis baldų gamybai.

„Mes esame ne tik organizacija, kuri siekia pranokti savo klientų poreikius, tačiau kartu kuriame darnią žmonių bendruomenę. Mus vienija partnerystė ir tikėjimas, kad versle bei kasdieniame gyvenime tvarumas tampa mūsų visų strateginis tikslas. Džiaugiamės prisijungę prie LAVA bendraminčių būrio" - sako Kristina Mareckienė, Svajonių visuomenės architektė, UAB Trukmė. 

DOM DOM home

DOM DOM home virtuvių stilius kuria profesionalūs lietuvių interjero dizaineriai. Šie stiliai yra įkvėpti naujausių tendencijų ir ilgaamžiškumo derinio bei pritaikyti skirtingiems šiuolaikinių žmonių poreikiams. Visi DOMDOM virtuvių baldai yra gaminami Lietuvoje, moduliniu būdu – kiekvienas virtuvės dizaino stilius yra visiškai integruotas kartu su gamybos procesu.

„Tvarus požiūris virtuvių gamybos versle atrodo sunkiai siejama, tačiau mes pasirinkome būti kitokie. Kuriame savo verslą tvarumo pamatais bei siekiame tvarumo supratimą perkelti ir į savo klientų namus. Bendrakūra su šalies dizaineriais, tvari virtuvės baldų gamybą bei tvarus klientų senųjų baldų sutvarkymas, narystė LAVA yra tik pradžia mūsų tvarumo kelyje"- sako  DOM DOM home Rinkodaros vadovė Reda Salominienė.

Fabrica Viridis

Fabrica Viridis – šiuolaikiška ekologiškų baldų gamykla Lietuvoje , keičianti  šalyje vyraujančius modulinių baldų gamybos standartus, pasitelkianti inovatyvius gamybos procesus.

Vadiname save žaliąja gamykla ir ne be pagrindo. Nuo pat verslo idėjos gimimo tvarūs sprendimai keliauja kartu su mumis. Įsikūrėme pastate, kuris veikia pagal BREEAM principus, naudojame elektrą iš atsinaujinančių šaltinių, diegiame atraižų mažinimo sistemas, tvariai sutvarkome neperdirbamus produktus ir dar daug kitų tvarių iniciatyvų, kurios tikimės tik pasipildys narystės LAVA dėka“ – sako Daiva Zėčiutė, projektų valdymo ir tvaraus verslo padalinio vadovė.

Hold Earth

Hold Earth  - tai  profesionalų komanda ateinati į rinką su nauju produktu – anglies kompensavimo mechanizmu naudojantis blockchain technologijas. Šalia energetinio efektyvumo bei aktyvaus energijos ir resursų taupymo tokio tipo priemonės gali pasitarnauti tiek didelėms, tiek mažoms įmonėms.

Nuolat tobulėjančioms ir konkurencinio pranašumo siekiančioms organizacijoms galėsime pasiūlyti programą papildomų veiksmų t.y. emisijų kompensavimo, žalių iniciatyvų temomis. Partnerių klientams ir vartotojams galėsime parodyti konkrečius, pamatuotus šių iniciatyvų veiksmus ir rezultatus. Padėsime viešinti vykdomas visuomenei svarbias veiklas. Būdami atsakingo verslo naujienų sūkuryje dalinsimės vieni kitų patirtimis ir atradimais. Diskutuosime ir spręsime didžiausių problemų temomis kartu, švelninsime neigiamą poveikį aplinkai" - sako Greta Šidlauskienė, Emisijų mažinimo programos patarėja.