Didžiausias Lietuvoje tarptautinis darnaus verslo renginys – jau kitą savaitę

Lapkričio 17 dieną jau septintą kartą, o šiemet – nuotoliniu būdu, rengiama kasmet didžiulio dėmesio Lietuvoje sulaukianti tarptautinė darnaus verslo konferencija „Nordic-Baltic Sustainable Business Summit 2020“. Šių metų tema – „COVID-19 įtaka pasauliui: dėmesys tvarumui“.

„Nordic-Baltic Sustainable Business Summit” konferencijai 2020-ieji metai yra išskirtiniai. Šiuo laikotarpiu įsigalėjęs koronavirusas išbando verslo socialinę atsakomybę. Šiandien verslo lyderiai susiduria su investuotojų ir akcininkų spaudimu taupyti pinigus ir nedelsiant mažinti dėl pandemijos patiriamus nuostolius. Įvairios prieš Covid-19 taikomos Šiaurės ir Baltijos šalių įmonių verslo strategijos visuomenėje vertinamos skirtingai. Taigi šis laikotarpis, kai didžiausios įmonės reaguoja į krizę ir taiko skirtingas priemones, turės reikšmingą įtaką ateinantiems dešimtmečiams.

„Šiuo metu ypač svarbu susitelkimas, savitarpio pagalba ir siekis rasti vieningus sprendimus ar požiūrius. Taip pat svarbu, kad verslas, nepaisant jo industrijos ar veikimo teritorijos, nesustotų ir toliau tęstų tvaraus, žalio ir atsakingo veikimo kursą. Šie metai yra puiki proga visiems parodyti, kad mūsų deklaracijos atitinka ir mūsų veikimą“ – teigia Lietuvos atsakingo verslo asociacijos (LAVA) Valdybos pirmininkė Jurgita Judickienė, pabrėždama, jog LAVA yra pasirengusi dalintis gerąja praktika ir patirtimi, gauta tiek iš savo narių, tiek ir pasaulio verslo lyderių.

 

 

Verslo tvarumas šiandien atsiduria kryžkelėje. Verslo įmonės gali nepaisyti atsirandančių galimybių ir tęsti savo anksčiau pasirinktą kelią, siekdamos tiesiog išgyventi, arba gali atsižvelgti į aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir tvaraus valdymo praktikas (angl. ESG – environmental, social and governance), kurios padės padidinti verslo atsparumą ir konkurencingumą bei užtikrins galimybes judėti pirmyn. Šiaurės šalių penketukas – Danija, Islandija, Norvegija, Švedija, Suomija – ir toliau pirmauja tvarumo srityje. Šiemet, kaip ir anksčiau, šių šalių kompanijos turi gerosios praktikos istorijų, kuriomis atvirai pasidalins konferencijoje ir papasakos, kaip verslas neapleidžia savo ryžto ir įsipareigojimų prisidėti prie atsakingesnio ir tvaresnio rytojaus kūrimo.

Nuotoliniu būdu susirinkusius konferencijos dalyvius sveikins už aplinkosaugą, žvejybą ir vandenynus atsakingas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius.

Pagrindinė konferencijos pranešėja Salla Ahonen, suomių bendrovės „Neste“ viceprezidentė, atsakinga už tvarumą, pasidalins gerąja praktika apie kompanijos kuriamus ir drauge su partneriais įgyvendinamus tvarius sprendimus transporto ir plastiko pramonėje. „Neste“ yra didžiausia pasaulyje tvaraus dyzelino, pagaminto iš atliekų ir maisto likučių, gamintoja. Įmonė keletą metų iš eilės patenka į tvariausių pasaulio įmonių trejetuką, o šiemet vartotojų buvo pripažinta tvariausiu prekės ženklu degalų kategorijoje Lietuvoje.

Konferencijos antroje dalyje dalyvių lauks įtraukianti ir į praktinius tvarumo klausimus atsakyti siekianti panelinė diskusija, moderuojama tvarumo eksperto Liudo Jurkonio. Konferenciją organizuoja Šiaurės Europos šalių (Danijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos) prekybos rūmai Lietuvoje, Lietuvos atsakingo verslo asociacija (LAVA) ir Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Konferencijos programą pamatyti galite čia.

Užsiregistruoti į konferenciją galite čia.

Konferencija vyks anglų kalba.