Diskusija: Klimato kaita ir visuomenė: ar mūsų santykis su aplinka stiprėja?

Pasaulio ekonomikos forumo kiekvienais metais skelbiamoje Globalių  pasaulio grėsmių ataskaitoje (Global risk report) labiausiai tikėtinomis grėsmėmis pasauliui įvardinta ekstremalūs oro reiškiniai ir nepakankamas prisitaikymas prie klimato kaitos. Visuomenės nuomonės rodo, kad klimato kaita daugelyje šalių įvardinama kaip didžiausia grėsmė, net lenkianti pandemijos grėsmes. Tačiau, nors visuomenės susirūpinimas dėl klimato kaitos ir jos padarinių didėja, o mokslininkai kalba apie būtinus radikalius pokyčius gamybos, vartojimo ir elgsenos srityse, pokyčių greitis yra ženkliai per lėtas.

Jau paskutinėje LAVA ir 15min diskusijoje kelsime klausimus, kaip didinti visuomenės motyvaciją keisti įpročius į klimato kaitai palankesnius; ar Lietuvoje yra pakankamas nevyriausybinių organizacijų indėlis, kaip poreikis mažinti vartojimą atsilieptų verslams,  kokios galimybės suderinti ekonominio augimo poreikius su ekologine atsakomybe, kokių politinių sprendimų trūksta Lietuvoje.

Data: spalio 7 d., 15:00 -15:45 val.

Pašnekovai:

Transliaciją stebėti galite ČIA.

Lietuvos atsakingo verslo asociacijos (LAVA) Ekspertų taryba kartu su 15 min  pristato tęstinį projektą, kurio tikslas – Pasaulinių darnaus vystymosi tikslų (DV17) aktualizavimas ir sklaida. Su šių sričių ekspertais, mokslininkais ir profesionalais vykdomas diskusijų ciklas apie tvarumo svarbą. Esame tikri, kad žinios bei rekomendacijos bus naudingos tiek verslo atstovams, tiek visuomenei.