Diskusija: Mokymasis visą gyvenimą, kaip tai padaryti daugumos suaugusiųjų realybe?

2020 m. Europos Komisijos komunikate COM(2020) 274 akcentuojama, kad įgūdžiai ir mokymasis visą gyvenimą yra labai svarbūs ilgalaikiam ir tvariam augimui, našumui ir inovacijoms, todėl tai yra vienas iš svarbiausių bet kokio dydžio įmonių konkurencingumo veiksnių. „Kad mokymasis visą gyvenimą būtų sėkmingas visiems, Europoje jis turi tapti realybe“.

Nors Lietuvoje  mokymuisi visą gyvenimą nuolat skiriamas dėmesys: 2001 m. plačiai šalyje svarstytas Mokymosi visą gyvenimą memorandumas, nuo pat įstojimo į ES Europos fondų skiriama finansinė parama suaugusiųjų mokymuisi, daugumos partijų rinkiminėse programose nuolat pabrėžiama mokymosi visą gyvenimą svarba, vis tik Lietuva dar gana ryškiai atsilieka nuo pažangiausių Europos šalių pagal dalyvaujančiųjų mokymesi suaugusiųjų skaičių. Kaip rodo 2018 m. „Eurostat“ duomenys, per paskutines keturias savaites kokiuose nors mokymuose dalyvavo 6,6 proc. 25–64 m. amžiaus Lietuvos gyventojų, kai ES vidurkis – 11,1 proc. Keisti šią situaciją galime tik bendradarbiaudami ir skiekdami įgalinti žmones.

Pašnekovai:

Irena Žemaitaitytė, MRU profesorė, Europos suaugusiųjų švietimo tyrėjų asociacijos narė, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos (LSŠA) valdybos narė (diskusijos moderatorė, LAVA ekspertų tarybos narė);
Arūnas Bėkšta, LSŠA ekspertas, buvęs LSŠA prezidentas, Europos Sąjungos projektų vadybos treneris ir konsultantas, permainų koučingo specialistas;
Loreta Križinauskienė, asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė;
Jūratė Cvilikienė, „Swedbank“ Finansų instituto vadovė;
Tadas Tamošiūnas, Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro direktorius.

Diskusijos video įrašą rasite ČIA.

Apie projektą: Lietuvos atsakingo verslo asociacijos (LAVA) Ekspertų taryba kartu su 15 min.lt, pristato naują tęstini projektą, kurio tikslas – Pasaulinių darnaus vystymosi tikslų (DV17) aktualizavimas ir sklaida. Su šių sričių ekspertais, mokslininkais ir profesionalais planuojamas tęstinis diskusijų ciklas apie tvarumo svarbą. Esame tikri, kad žinios bei rekomendacijos bus naudingos tiek verslo atstovams, tiek visuomenei.