Diskusija: Vanduo – Lietuvos didžiausias turtas?

Tema: Vanduo – Lietuvos didžiausias turtas?

Temos pristatymas: Požeminio vandens sudėtį formuoja gamtiniai ir antropogeniniai veiksniai, o jo kokybę lemia vandenyje ištirpusių cheminių junginių koncentracija ir jų santykis. Gamtinių faktorių nulemti vandenyje kokybės pokyčiai vyksta lėtai. Sulfatų, chloridų, natrio koncentracijos, organinės medžiagos kiekis natūralių anomalijų zonose natūraliai kinta, tačiau dėl to vandens kokybė praktiškai nesikeičia. Greičiau pastebimi yra žmogaus veiklos sukelti kokybės pokyčiai. Išaugusios nitratų ir / ar amonio koncentracijos dažnai yra žmogaus veiklos įtakos požeminiam vandeniui indikatorius. Tai kokie iš tikrųjų požeminio vandens ištekliai Lietuvoje? Ar požeminis vanduo, kurį mes naudojame gėrimui, gali būti įvardijamas kaip didžiausias mūsų šalies turtas?

Be požeminio vandens, nemaža Lietuvos gyventojų dalis savo poreikiams, taip pat ir gėrimui naudoja privačius šulinius. Tokiuose šuliniuose vandens kokybė priklauso nuo daugelio veiksnių, potvynių, liūčių, netoliese esančių nuotekų sistemų, sąvartynų ir kitų taršos šaltinių. Ar vandens kokybė, esanti šuliniuose, yra pakankamai gera, kad jį būtų galima naudoti gėrimui? Ar šis vanduo gali atstoti požeminį vandenį ir būti laikomu Lietuvos didžiausiu turtu?

Vilniuje, pagal gyventojų skaičių, gyvena daugiausiai geriamo vandens vartotojų. Kokį vandenį geria Vilniaus gyventojai? Ar vilniečiai taupo vandenį?

Šiuos ir kitus klausimus aptarsime LAVA diskusijoje.

Data: birželio 3 d., 14:00 -14.45 val.

Pašnekovai:

Diskusijos video įrašą rasite ČIA.

Rubrikos aprašymas: Lietuvos atsakingo verslo asociacijos (LAVA) Ekspertų taryba kartu su 15 min  pristato tęstinį projektą, kurio tikslas – Pasaulinių darnaus vystymosi tikslų (DV17) aktualizavimas ir sklaida. Su šių sričių ekspertais, mokslininkais ir profesionalais vykdomas diskusijų ciklas apie tvarumo svarbą. Esame tikri, kad žinios bei rekomendacijos bus naudingos tiek verslo atstovams, tiek visuomenei.