LAVA nariai prisideda prie pagalbos Ukrainai

Didžiuojamės LAVA nariais – organizacijomis, kurios nelieka abejingos ir jungiasi prie paramos bei pagalbos Ukrainai ir jos žmonėms.

 

Pakmarkas sustabdė bendradarbiavimo santykius su Rusijos ir Baltarusijos įmonėmis, suteikė ne tik 10 000 eurų finansinę paramą Ukrainai reikalingiausioms reikmėms, bet ir kviečia įsidarbinti Ukrainos piliečius, o darbuotojai prisideda prie Ukrainos karo pabėgėlių apgyvendinimo savo namuose.

Ignitis grupė gabena į Ukrainą vieną iš bendrovės ESO – Energijos skirstymo operatorius elektros generatorių, telkia savanorius Ukrainos energetikų šeimoms padėti, darbuotojai prisideda prie Lietuvoje veikiančių nevyriausybinių organizacijų, teikiančių paramą Ukrainos kariams ir pabėgėliams.

Telia Lietuva taiko nulinį tarifą skambučiams bei SMS žinutėms į ir iš Ukrainos, taip pat sustabdė visos rusiškos TV rodymą savo žiūrovams. Ukrainos karo pabėgėliams, atvykstantiems į Lietuvą, suteikia neribotą skaičių SIM kortelių su ryšio paslaugomis.

Triniti Jurex parengė pagalbos paketą Ukrainos verslui, kuriame siūlo nemokamas teisines paslaugas dėl migracijos, verslo strategijos ir perkėlimo ar įsisteigimo Lietuvoje, palaiko ryšius su Ukrainos advokatų kontoromis, patentiniais patikėtiniais, asociacijomis ir kitomis organizacijomis bei siūlo jiems visokeriopą pagalbą Lietuvoje.

SEB banko į Ukrainą atliekami tarptautiniai pinigų pervedimai bet kokia valiuta nėra apmokestinami, pasitraukusiems iš karo veiksmų zonos Ukrainos piliečiams bankas sąskaitas atidaro nemokamai.

Rimi Lietuva sustabdė rusiškų prekių tiekimą į savo parduotuves, taip pat perdavė 12 000 eurų vertės produktus, iš kurių buvo suformuota 1000 maisto paketų Ukrainos žmonėms.

Manilla paaukojo daugiau nei 1000 vnt. higienos, švaros, vaikų prekių siuntą, skirtą Ukrainos vaikams ir nėščiosioms.

Kauno kolegija sustabdė bendradarbiavimą su Rusijos ir Baltarusijos institucijomis.

Vytauto Didžiojo universitetas pasiruošė priimti iki 400 nuo karo besitraukiančių studentų ir iki 50 dėstytojų ar tyrėjų.

SDG skyrė 10 000 eurų paramą Ukrainos žmonėms, taip pat surengė nemokamą seminarą, kaip pasiruošti ekstremalioms situacijoms bei kokių veiksmų reikia imtis joms susidarius.

Swedbank skyrė 100 000 eurų paramą, kuri bus skirta nuo karo besitraukiančių ukrainiečių humanitarinei pagalbai, pirmai psichosocialinei pagalbai ir pirmajai pagalbai teikti, taip pat pasitraukusiems iš karo veiksmų zonos Ukrainos piliečiams sąskaitas atidarys nemokamai, visiems mokėjimams į Ukrainą nebus taikomi aptarnavimo mokesčiai.

DOJUS agro telkia ūkininkus padėti ne tik maisto produktais, bet ir gyvenama bei darbo vieta savo ūkiuose, subūrė ūkius, kurie šiuo metu pasiruošę suteikti 8 gyvenamas vietas, siūlo keletą darbo vietų nukentėjusiems žmonėms, taip pat skyrė 15 000 eurų paramą būtiniausioms reikmėms Raudonajam Kryžiui.

 

#StandwithUkraine #SlavaUkraini