Lietuvos atsakingo verslo asociacija ragina LR Vyriausybę imtis strateginių sprendimų atsakingo verslo skatinimui

Lietuvos atsakingo verslo asociacija (LAVA), vienijanti atsakingo ir darnaus vystymosi principais veikiančias įmones Lietuvoje, ragina LR Vyriausybę imtis strateginių sprendimų ir veiksmų, kad socialiai atsakingas verslas būtų palaikomas valstybiniu lygmeniu.

Taršos skandalas sukrėtė ir šokiravo tiek visuomenę, tiek verslo pasaulį. Pagrindinė to problema – žala gamtai ir verslo etika, tačiau tik reaktyvus situacijos eskalavimas, o ne sistemiškas dėmesys tokių problemų prevencijai, gilina atotrūkį tarp atsakingo verslo ir valstybės dialogo.

„Daug kalbama apie poveikį aplinkai, ieškoma kaltų ir atsakingų. Tačiau didžiausia problema  – atsakingo verslo skatinimo nebuvimas – lieka nuošaly. Todėl Lietuvos atsakingo verslo asociacija (LAVA) pateikė kreipimąsi LR Vyriausybei, ragindama atkreipti dėmesį, kaip moraliai ir ekonomiškai būtina investuoti į paramą socialiai atsakingos veiklos principais veikiančioms įmonėms,“ – sako Giedrė Vinickienė, LAVA asociacijos direktorė.

Pagrindiniai dalykai, kuriems reikia sistemos ir valstybės įsitraukimo yra ne tik žodinis deklaravimas, bet ir reali parama joms: mokestinės lengvatos socialiai atsakingoms įmonėms, specialios sąlygos dalyvaujant viešuosiuose pirkimuose, žaliųjų viešųjų pirkimų augimo skatinimas, privalomųjų socialiai atsakingos veiklos kriterijų įmonėms, galinčioms turėti reikšmingą poveikį aplinkai, įvedimas. Taip pat Vyriausybės atstovai raginami pabrėžti socialinės atsakomybės prasmę versle, valstybėje ir kasdienėje veikloje bei skatinti šalies įmones diegti socialinės atsakomybės principus savo veikloje.