Lietuvoje – didžiausias atsakingo verslo renginys

Lapkričio 15 d. Vilniuje vyks didžiausia tarptautinė atsakingo verslo konferencija „Skaitmenizacija – darnaus vystymosi vedlys“. Jau penktą kartą konferenciją organizuoja Lietuvos atsakingo verslo Asociacija, Šiaurės šalių prekybos rūmai, Šiaurės ministrų tarybos biuras bei Norvegijos Karalystės Ambasada. Metiniame Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamame renginyje savo įžvalgomis ir gerųjų praktikų pavyzdžiais dalinsis įmonių vadovai ir tvarumo ekspertai iš Skandinavijos šalių bei Lietuvos.

„Šiandien mes gyvename naujos technologinės revoliucijos laikais, kuri iš esmės keičia mūsų gyvenimą, darbą ir tarpusavio santykius. Skaitmenizacija ir tvarumas – dvi vienos iš labiausiai šių laikų verslo aplinką veikiančių tendencijų. Šių dviejų tendencijų susijungimo pavyzdžių gausu: nuo švarių technologijų iki ekologiškesnių gamybos procesų. Tačiau dažniausiai dėmesys skiriamas tvarumui arba skaitmenizacijai individualiai, neanalizuojama, kaip rinką keičia ir formuoja šių tendencijų duetas. Turint omenyje, kaip greitai viskas keičiasi, svarbu būti tikriems, ar mūsų priimami sprendimai užtikrina sklandų skaitmenizacijos ir tvarumo procesą“ – teigia Lietuvos atsakingo verslo asociacijos direktorė Lina Blaževičiūtė.

Konferencijoje bus aptariama, kokį poveikį IV-oji pramonės revoliucija, skaitmenizacija, dirbtinis intelektas ir robotizacija gali turėti Šiaurės bei Baltijos šalių įmonių socialinei atsakomybei. Renginyje pranešimus skaitys lietuviško ir skandinaviško kapitalo Lietuvoje veikiančių bendrovių Yara, Orkla Care, AstraZeneca, MPS Enterprises, Ellex Valiunas, Rotary Club atstovai.

Pagrindinė renginio pranešėja – tvaraus dizaino ir skaitmenizacijos ekspertė iš Švedijos Heleen de Goey. H. de Goey savo darbe apjungia darnumo, dizaino ir skaitmenizacijos sritis. „Siekiant sukurti darnią visuomenę mums reikia lengvai naudojamo, patrauklaus sprendimo. Ir čia dizainas suteikia procesą, skaitmenizavimas – priemonių, o tvarumas nustato ambicijas“ – sako Heleen de Goey.

Metinis atsakingo verslo renginys kasmet pritraukia per 100 Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonių atstovų.