Verslo įmonės kviečiamos vienai dienai atverti duris darbuotojams su negalia

„DUOday“ – tai jau antrą kartą Lietuvoje organizuojama tarptautinė iniciatyva, kai įmonės ir organizacijos vienai dienai į savo darbo vietas pasikviečia žmones su negalia. Šiais metais „DUOday” vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Molėtuose bei Ukmergėje. Tokia diena suteikia galimybę verslo įmonėms susipažinti su darbuotojais, kurių gebėjimai darbo rinkoje nepagrįstai nuvertinami, tuo metų žmonės su negalia gauna vertingą praktikos patirtį bei pažįsta skirtingų organizacijų darbo kultūrą. Įprastai „DUOday“ visose šalyse organizuojama gegužės mėnesį, tačiau dėl pandemijos šiais metais ją galima įgyvendinti įmonėms patogiu metu. Šiais metais „DUOday“ Lietuvoje startuos gegužės 20 d.

Dėl pandemijos 2020 metais „DUOday“ neįvyko, o šiais metais skirtingos šalys ieško galimybių prisitaikyti prie esamos situacijos, todėl iniciatyvą ragina įgyvendinti lanksčiai pasirenkant laiką.
2019 metais šioje iniciatyvoje dalyvavo 25 įmonės ir 32 žmonės su negalia. Pusė „DUOday“ dalyvių vėliau sėkmingai įsitvirtino darbo rinkoje. Tuo metu įmonės džiaugiasi galimybe ugdyti komandos sąmoningumą ir susipažinti su negalią turinčių žmonių talentais.

Į 2021 m. vyksiančią „DUOday“ jau užsiregistravo ir LAVA nariai „Swedbank“, „Rimi Lietuva“ ir „Telia Lietuva“. Registracija į šių metų „DUOday“ jau prasidėjo – registracijos anketas įmonėms bei smulkesnę informaciją apie renginį rasite duoday.lt.

„DUOday“ iniciatorė – socialinė įdarbinimo agentūra „SOPA“, kuri jau 15 metų dirba žmonių su negalia įdarbinimo srityje. Nevyriausybinė organizacija padeda žmonėms su negalia įgyti reikiamų socialinių ir darbinių įgūdžių, suteikia galimybę atlikti praktiką verslo įmonėse ar kitose organizacijose, teikia pagalbą darbo vietoje, konsultuoja darbdavius.

 

Šaltinis: 15min.lt