Verslo įmonės vėl kviečiamos vienai dienai atverti duris darbuotojams su negalia

„DUOday“ – tai jau antrą kartą Lietuvoje organizuojama tarptautinė iniciatyva, kai įmonės ir organizacijos vienai dienai į savo darbo vietas pasikviečia žmones su negalia. Šiais metais “DUOday” vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Molėtuose bei Ukmergėje. Tokia diena suteikia galimybę verslo įmonėms susipažinti su darbuotojais, kurių gebėjimai darbo rinkoje nepagrįstai nuvertinami, tuo metų žmonės su negalia gauna vertingą praktikos patirtį bei pažįsta skirtingų organizacijų darbo kultūrą. Įprastai „DUOday“ visose šalyse organizuojama gegužės mėnesį, tačiau dėl pandemijos šiais metais ją galima įgyvendinti įmonėms patogiu metu. Šiais metais DUOday Lietuvoje startuos gegužės 20 d.

„Tai galimybė kolektyvui įveikti baimes. Dalyvavimas „DUOday“ suteikia šansą pabandyti ir, galbūt, užmegzti ilgalaikius partnerystės santykius.“ – sako Vaida Kaikarienė, „Rimi Baltic Group“ personalo vadovė. Iniciatyvą organizuojančios VšĮ „SOPA“ direktorė Jurgita Kuprytė teigia, jog „DUOday“ tikslai nukreipti į abi dalyvaujančias puses: „DUOday” atkreipia dėmesį į žmonių su negalia įdarbinimo problemas, taip pat paskatina įmones priimti skirtingų gebėjimų darbuotojus, ieškoti nestandartinių sprendimų, pamatyti, kad kolektyvo įvairovė atneša daug naudos bet kokiai organizacijai.” Dėl pandemijos 2020 metais „DUOday“ neįvyko, o šiais metais skirtingos šalys ieško galimybių prisitaikyti prie esamos situacijos, todėl iniciatyvą ragina įgyvendinti lanksčiai pasirenkant laiką. „Suprantame, kad šiuo metu darbo rinkoje yra daug neapibrėžtumo, todėl būsime lankstūs derindami abiem pusėms patogius bendradarbiavimo būdus.“ – sako VšĮ „SOPA“ vadovė J.Kuprytė.

Džiuginantys iniciatyvos rezultatai 2019 metais „DUOday“ iniciatyvoje dalyvavo 25 įmonės ir 32 žmonės su negalia. Pusė „DUOday“ dalyvių vėliau sėkmingai įsitvirtino darbo rinkoje. Tuo metu įmonės džiaugiasi galimybe ugdyti komandos sąmoningumą ir susipažinti su negalią turinčių žmonių talentais. Reitan Convenience Lithuania personalo vadovė Aušra Čepukienė sako: „Mūsų kolektyvui tai duos galimybę pažinti žmones su negalia iš arčiau, tai bus labai vertinga pažintis ir pamoka“ Daugiau apie dalyvavimo „DUOday“ naudą verslo įmonėms galite pasižiūrėti trumpame vaizdo klipe. Pirmojoje „DUOday“ iniciatyvos dienoje dalyvavusios Augustės sėkmės istorija parodo, kokios galimybės atsiveria peržiūrėjus įmonės funkcijų organizavimą. Dauno sindromą turinti mergina šiuo metu dirba viešbutyje „ibis Vilnius Centre“ , kur yra atsakinga už stalo įrankių priežiūrą. Ši darbo vieta buvo sukurta pritaikius funkcijų atskyrimo metodą – optimizuojant personalo darbo krūvį buvo atskirti tie darbai, kuriuos geriausiai galėtų atlikti pati Augustė, pasižyminti išskirtiniu kruopštumu ir tikslumu. Augustės ir kitas pirmosios „DUOday“ iniciatyvos istorijas galite pamatyti ir išgirsti vaizdo klipe.

Make Your Salon a Disability Friendly Business - HJI

Kaip dalyvauti Registracija į šių metų „DUOday“ jau prasidėjo – registracijos anketas įmonėms bei smulkesnę informaciją apie renginį rasite duoday.lt Į 2021 m. pavasarį vyksiančią „DUOday“ jau užsiregistravo: „Swedbank“, Lietuvos oro uostai, „Rimi Lietuva“, „Telia Lietuva“, Lietuvos geležinkeliai, Vilniaus universitetas, „ibis Vilnius centre“, „CV-Online LT“, „Reitan Convenience Lithuania“, „Jurgis ir Drakonas“, „Brooklyn Brothers“, „Critical“, „Simplanova“, Lietuvos automobilų kelių direkcija, Europos socialinio fondo agentūra, Lietuvos paštas, „Ellex Valiunas”, naujienų portalas 15min. Apie organizatorių „DUOday“ iniciatorė – socialinė įdarbinimo agentūra „SOPA“, kuri jau 15 metų dirba žmonių su negalia įdarbinimo srityje. Nevyriausybinė organizacija padeda žmonėms su negalia įgyti reikiamų socialinių ir darbinių įgūdžių, suteikia galimybę atlikti praktiką verslo įmonėse ar kitose organizacijose, teikia pagalbą darbo vietoje, konsultuoja darbdavius.

Šaltinis: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/verslo-imones-vel-kvieciamos-vienai-dienai-atverti-duris-darbuotojams-su-negalia-663-1469424