Viešoji konsultacija: Kaip verslui sekasi įgyvendinti pranešėjų apsaugos įstatymą?

Kviečiame Lietuvos atsakingo verslo asociacijos narius į kartu su LR Generaline prokuratūra bei „Transparency International” Lietuvos skyriumi organizuojamą viešąją konsultaciją, kuri vyks birželio 21 d. 13 val., Zoom platformoje.

Nuo 2019 m. sausio Lietuvoje įsigaliojo Pranešėjų apsaugos įstatymas, kuris taikomas ir privačiam sektoriui. Įmonės, kuriose dirba daugiau nei 50 darbuotojų, privalo įsidiegti vidinį informacijos apie pažeidimus teikimo kanalą bei užtikrinti tinkamą jo funkcionavimą. Šių metų pabaigoje į nacionalinę teisę bus perkelta ES direktyva dėl Pranešėjų apsaugos, kuria išplečiama pranešėjo sąvoka, pažeidimai dėl kurių galima pranešti, taip pat – numatomos sankcijos dėl įstatymo nevykdymo, trukdymo pranešti, neigiamų veiksmų vykdymo prieš pranešantį asmenį.

Šio susitikimo tikslai – aptarti, kaip verslo įmonėms sekasi įgyvendinti Pranešėjų apsaugos įstatymo nuostatas, atsakyti į visus verslo bendruomenei kylančius klausimus bei geriau suprasti, ką įmonės gali daryti pačios, siekiant užtikrinti geresnę pranešėjų apsaugą savo kasdienėje veikloje.

 

Viešosios konsultacijos darbotvarkė

12:55 – 13:00 | Prisijungiame prie susitikimo

13:00 – 13:10 | Virtualus pasisveikinimas

Lietuvos atsakingo verslo asociacijos Valdybos pirmininkė Jurgita Judickienė

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė

13:10 – 13:30 |Kaip sekasi įgyvendinti Pranešėjų apsaugos įstatymą?

Generalinės prokuratūros atstovė Monika Kalinauskienė 

13:30 – 13:40 | Kaip verslo bei viešojo sektoriaus įstaigos apsaugo pranešančius asmenis?

„Transparency International” Lietuvos skyriaus atstovė Deimantė Žemgulytė

13:40 – 14:25 | Diskusija

14:25 – 14:30 | Viešosios konsultacijos apibendrinimas

 

Susitikimą fasilituos TILS atstovas.

Kviečiame registruotis į viešąją konsultaciją, užpildant registracijos formą https://forms.gle/UcvC5viq931eYy1PA  iki birželio 18 d. 17:00 val. Jūsų sėkminga registracija bus patvirtinta el. laišku, kuriame rasite ir prisijungimo prie forumo platformos informaciją.

Kilus klausimams, kviečiu kreipkitės el. paštu: tomas.jankus@asociacijalava.lt